Menu

Poradnia Dietetyczna

W Centrum Medycznym OMEDICA mają Państwo możliwość korzystania z usług Poradni Dietetycznej prowadzonej przez dyplomowanego dietetyka mgr Małgorzatę Mrowińską

Gabinet dietetyczny to miejsce, gdzie mogą Państwo zyskać wsparcie w kwestiach żywienia w trakcie odchudzania jak i diety w chorobach. Przyjazna atmosfera sprzyja rozmowie o problemach i wątpliwościach związanych z codziennym żywieniem. Wspólnie z dietetykiem, zostanie ustalony cel oraz kierunek terapii żywieniowej. Otrzymają Państwo odpowiednie zalecenia i wskazówki dotyczące odpowiedniego żywienia, dostosowanego do Państwa potrzeb. Podstawą współpracy będzie wypracowanie takich rozwiązań, aby były one możliwe i realne do wprowadzenia w Państwa codziennym życiu.

Dodatkowe informacje mogą być Państwu udzielone w rejestracji.

Dla pacjentów zdecydowanych na dłuższą współpracę przygotowaliśmy specjalny pakiet usług w atrakcyjnie cenie!

Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Pracownia Urodynamiki

Uprzejmie informujemy, że w ramach Centrum Medycznego OMEDICA działa Pracownię Urodynamiki, w której oferujemy szeroki zakres badań urodynamicznych. Badania te polegają na ocenie czynności narządów dolnych dróg moczowych, które odpowiadają za utrzymanie moczu i właściwe wypróżnienie pęcherza w trakcie mikcji. Podczas badania urodynamicznego może być mierzona ilość oddawanego moczu, czas oddawania moczu, ciśnienie wewnątrz pęcherza i odbytnicy oraz napięcie mięśni, które zatrzymują mocz. Badania urodynamiczne stanowią istotny element diagnostyki zaburzeń w utrzymaniu moczu. Stanowią one precyzyjne narzędzie diagnostyczne pozwalające na określenie optymalnego sposobu leczenia celem uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych.

Czytaj więcej...

Analiza składu ciała

W ramach wizyty lekarskiej oraz konsultacji dietetycznej proponujemy Państwu wykonanie analizy składu ciała. Centrum Medyczne OMEDICA wykorzystuje do tego badania profesjonalne urządzenie, Analizator Tkanki Tłuszczowej TANITA SC 240 MA.

Analizator posiada certyfikat CE i spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych.Urządzenie wykorzystuje metodę bioimpedancji elektrycznej do wykonania pomiarów składu ciała.

 

Co to jest bioimpedancja elektryczna?

Jest to metoda umożliwiająca pomiar składu ciała ludzkiego organizmu. Stosując tą metodę, wykorzystuje się elektrody powierzchniowe oraz prąd elektryczny o niskim natężeniu. Bazuje ona na  różnym oporze elektrycznym jaki stawiają tkanki organizmu. Tkanka mięśniowa, kostna oraz woda przewodzą prąd, natomiast tkanka tłuszczowa jest gorszym przewodnikiem.

 

Czytaj więcej...

Nasze Centra Medyczne

Celem działalności Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA jest diagnozowanie i leczenie chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Koncentrujemy się na zindywidualizowanym planowaniu opieki diabetologicznej oraz edukacją prozdrowotną pacjentów. Nikt nie da rady leczyć efektywnie cukrzycy w pojedynkę, niezależnie czy jest się chorym, czy diabetologiem. Cukrzyca wymaga leczenia przez wielospecjalistyczny zespół, a taki jest dostępny w Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA, który jest gwarantem zindywidualizowanego i najefektywniejszego leczenia.

Centrum oferuje redukcje zmarszczek, powiększanie ust, odmładzanie skóry w tym problem cellulitu. Skutecznie walczymy ze wszystkimi uciążliwymi dla Państwa objawami, jak również zajmujemy się profilaktyką antystarzeniową.
Nasi specjaliści do każdego z Państwa podejdą indywidualnie, z pasją i powołaniem. Wierzymy, że o sukcesie terapii decyduje wiedza i profesjonalny sprzęt, dlatego wszelkie zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i sprawdzonych preparatów.
Dzięki temu możemy zagwarantować pacjentom naszego poznańskiego Centrum najwyższe bezpieczeństwo i doskonałe efekty lecznicze.

Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA udziela pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniża ich ryzyko i następstwa zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.

                                                     

Centrum Leczenia Znamion OMEDICA oferuje usuwanie łagodnych i złośliwych zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, brodawek skórnych, raków skóry, kępek żółtych, tłuszczaków, kaszaków. Jak również korekcje plastyczną w postaci niwelowania blizn pooperacyjnych lub pourazowych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
next
prev