Menu

Nasza Poradnia Diabetologiczna działa w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Zapisujemy pacjentów na bieżąco. W razie potrzeby zwiększamy liczbę godzin poradni celem zwiększenia dostępności do lekarza diabetologa i współpracujących specjalistów.

Jeśli masz podwyższony poziom cukru w surowicy i jakiekolwiek wątpliwości zapisz się na wizytę!

Podwyższony poziom glukozy to:

- każdy wynik powyżęj 99 mg/dl lub 5,5 mmol/l na czczo

- każdy wynik powyżej 140 mg/dl lub 7,8 mmol/l po 2 godzinach doustnego testu tolerancji glukozy

Możesz mieć stan przedcukrzycowy lub cukrzycę!

W naszej Poradni Diabetologicznej zajmujemy się kompleksową diagnostyką zaburzeń gospodarki węglowodanowej.

Po zdiagnozowaniu istoty problemu nasz zespół zajmuje się szczegółową diagnostyką możliwych powikłań.

Pamiętaj, że cukrzyca może nie powodować żadnych klinicznych objawów, ale jeśli poziom glikemii jest podwyższony powoduje liczne powikłania.

Współpracujemy z okulistami, którzy oceniają dno oka naszych pacjentów pod kątem zmian cukrzycowych tzw. retinopatii. Oznaczamy kreatyninę w surowicy oraz białko w moczu pod kątem powikłań nerkowych cukrzycy tzw. choroby cukrzycowej nerek. Również badamy czucie dotyku i wibracji oraz odruchy głębokie pod kątem powikłań nerwowych cukrzycy tzw. neuropatii cukrzycowej. W razie konieczności robimy zapis ekg I konsultujemy naszych pacjentów z kardiologami I angiologami, by ocenić możliwe powikłania sercowo naczyniowe.

Pamiętaj, że cukrzyca to pierwsza przyczyna ślepoty, niewydolności nerek i amputacji w pańtwach rozwiniętych. 

Leczeniem stanu przedcukrzycowego i cukrzycy zajmuje się nasz zespół:

- diabetolog: lek. med. Jarosław Opiela 

- dietetyk: mgr Małgorzata Mrowińska

Chętnie korzystamy ze współpracy z konsultantamii innych specjalności.

Ogniskujemy się na wielokierunkowym współdziałaniu podkreślając znaczenie leczenia farmakologicznego, ale również odpowiedniej diety i aktywności fizycznej w osiąganiu jak najlepszych rezultatów terapii.

Uczymy naszych pacjentów odpowiedniej techniki wstrzykiwań insulin, przeprowadzając pierwsze wstrzyknięcia pod nadzorem naszego doświadczonego edukatora diabetologicznego.

Często ewaluujemy razem z pacjentami naszą terapię pod kątem współpracy pacjenta i jej efektywności. W naszym życiu i również w życiu diabetyków zachodzą częste zmiany, do których należy dostosować właściwą terapię.

Do oceny efektywności terapii, czyli prawidłowego poziomu glikemii używamy zarówno dzienniczków z poziomami cukrów oraz poziomów hemoglobin glikolowanej. Nowi pacjenci przechodzą szerokie przeszkolenie w obsłudze glukometru I prawidłowych oznaczaniach poziomów glukozy w surowicy.

Nie czekaj! Nie daj się stanowi przedcukrzycowemu i cukrzycy!

ZAPRASZAMY:

PONIEDZIAŁEK       8:00-12:00,   w tym 10:00 - 12:00 Gabinet Leczenia Zespołu Stopy Cukrzycowej

WTOREK                11:00-15:00

ŚRODA                   14:00-18:00

CZWARTEK             8:00-10:00

Nasze Centra Medyczne

Celem działalności Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA jest diagnozowanie i leczenie chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Koncentrujemy się na zindywidualizowanym planowaniu opieki diabetologicznej oraz edukacją prozdrowotną pacjentów. Nikt nie da rady leczyć efektywnie cukrzycy w pojedynkę, niezależnie czy jest się chorym, czy diabetologiem. Cukrzyca wymaga leczenia przez wielospecjalistyczny zespół, a taki jest dostępny w Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA, który jest gwarantem zindywidualizowanego i najefektywniejszego leczenia.

Centrum oferuje redukcje zmarszczek, powiększanie ust, odmładzanie skóry w tym problem cellulitu. Skutecznie walczymy ze wszystkimi uciążliwymi dla Państwa objawami, jak również zajmujemy się profilaktyką antystarzeniową.
Nasi specjaliści do każdego z Państwa podejdą indywidualnie, z pasją i powołaniem. Wierzymy, że o sukcesie terapii decyduje wiedza i profesjonalny sprzęt, dlatego wszelkie zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i sprawdzonych preparatów.
Dzięki temu możemy zagwarantować pacjentom naszego poznańskiego Centrum najwyższe bezpieczeństwo i doskonałe efekty lecznicze.

Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA udziela pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniża ich ryzyko i następstwa zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.

                                                     

Centrum Leczenia Znamion OMEDICA oferuje usuwanie łagodnych i złośliwych zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, brodawek skórnych, raków skóry, kępek żółtych, tłuszczaków, kaszaków. Jak również korekcje plastyczną w postaci niwelowania blizn pooperacyjnych lub pourazowych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
next
prev