Menu

badania kliniczne omedicaGłównym celem prowadzenia badań klinicznych jest ocena, czy lek, ktory trafia na rynek do pacjentów jest bezpieczny i skuteczny. Ze względu na długofalowy i kosztowny charakter, badania kliniczne stanowią bardzo ważny element procesu rozwijania nowego leku.

Proces prowadzenia badań klinicznych:

Typowy proces obejmuje trzy, a nawet cztery fazy badań klinicznych. W przypadku kiedy rezultaty prac przed-klinicznych określa się jako obiecujace, sponsor (zazwyczaj firma farmaceutyczna) prowadzi szereg badań klinicznych zgodnie ze standardami dobrej praktyki klinicznej (GCP).

Faza I:

Wstępne badania nad bezpieczeństwem leku i jego właściwościami farmakologicznymi (między innymi dotyczacymi wchłaniania, metabolizmu i wydalania leku). Na tym etapie bierze udział zazwyczaj niewielka grupa zdrowych uczestnikow (średnio 50-100).

Faza II:

Bardziej dokładne testowanie leku odnośnie określenia jego dawki terapeutycznej z jednoczesnym monitorowaniem bezpieczeństwa i skuteczności leku. W tej fazie przede wszystkim prowadzone sa badania porownawcze (stosowanie nowej substancji w porownaniu do standardowego leczenia i placebo). Dwa ważne etapy tej fazy to potwierdzenie efektywności leku oraz jego bezpieczeńtwa. Badania musza zostac przeprowadzone na większej populacji pacjentow z konkretnym typem dolegliwości (średnio 300-600).

Faza III:

Najdłuższy etap, w ktorym skuteczność leku musi byc ostatecznie potwierdzona. Selekcja i rekrutacja pacjentow jest podobna do tej z fazy drugiej, jednakże liczba pacjentów może wahac się od kilkuset do nawet kilku tysięcy. Pomyślne zakończenie tej fazy pozwala zarejestrowac lek i wprowadzic go na rynek.

Faza IIIb/IV:

Dalsze badania kliniczne po rejestracji leku, w celu potwierdzenia jego efektywności w innych zastosowaniach, jak rownież potwierdzenie ważności wcześniej prowadzonych badań oraz efektywności długoterminowego stosowania leku.

Nasze Centra Medyczne

Celem działalności Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA jest diagnozowanie i leczenie chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Koncentrujemy się na zindywidualizowanym planowaniu opieki diabetologicznej oraz edukacją prozdrowotną pacjentów. Nikt nie da rady leczyć efektywnie cukrzycy w pojedynkę, niezależnie czy jest się chorym, czy diabetologiem. Cukrzyca wymaga leczenia przez wielospecjalistyczny zespół, a taki jest dostępny w Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA, który jest gwarantem zindywidualizowanego i najefektywniejszego leczenia.

Centrum oferuje redukcje zmarszczek, powiększanie ust, odmładzanie skóry w tym problem cellulitu. Skutecznie walczymy ze wszystkimi uciążliwymi dla Państwa objawami, jak również zajmujemy się profilaktyką antystarzeniową.
Nasi specjaliści do każdego z Państwa podejdą indywidualnie, z pasją i powołaniem. Wierzymy, że o sukcesie terapii decyduje wiedza i profesjonalny sprzęt, dlatego wszelkie zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i sprawdzonych preparatów.
Dzięki temu możemy zagwarantować pacjentom naszego poznańskiego Centrum najwyższe bezpieczeństwo i doskonałe efekty lecznicze.

Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA udziela pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniża ich ryzyko i następstwa zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.

                                                     

Centrum Leczenia Znamion OMEDICA oferuje usuwanie łagodnych i złośliwych zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, brodawek skórnych, raków skóry, kępek żółtych, tłuszczaków, kaszaków. Jak również korekcje plastyczną w postaci niwelowania blizn pooperacyjnych lub pourazowych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
next
prev