TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

ul. Stęszewska 41, Poznań

Czy mają Państwo problemy z przemianą materii lub otyłością?
A może zwyczajnie czujecie się zagubieni we wspłczesnych zasadach prawidłowego odżywiania?
Czy stosowanie określonej diety lub suplementów w przeszłości nie przyniosło spodziewanych rezultatów?
Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA powstało by odpowiedzieć na te i inne pytania Państwa w sposób profesjonalny i kompleksowo. I tak jak wiele procesów metabolicznych nie uległo zmianie to jednak staramy się uwzględnić najnowsze rekomendacje na bazie wyników z ostatnio przeprowadzonych badań naukowych w naszych rekomendacjach dla pacjentów.
Otyłość jest stanem, w którym nadmierna ilość tłuszczu gromadzącego się w postaci tkanki tłuszczowej wpływa w niekorzystny sposób na stan naszego zdrowia. Mówiąc wprost, otyłość i przyrost masy ciała występują wówczas, gdy przez dłuższy czas ilość energii dostarczanej do naszego organizmu jest większa, aniżeli ilość energii wydatkowanej. Energii nie można stworzyć, ani też zniszczyć, ulega ona przekształceniu z jednej formy w drugą, a nadmiar energii magazynowany jest w naszym organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Jeszcze do niedawna wydawało się, że wystarczy zmniejszyć ilość dostarczanej energii, głównie pod postacią wysokoenergetycznych pokarmów lub zwiększyć ilość spalanej energii, a osiągnie się optymalną masę ciała. Jednak najnowsze badania potwierdzają, że równie ważny jest powrót organizmu pacjenta do stanu naturalnej równowagi przemiany materii.
Kiedy przemiana materii znajduje się w stanie naturalnej równowagi, prowadzi do trwałej regulacji masy ciała. Kiedy sposób odżywiania jest optymalnie dostosowany do indywidualnej przemiany materii, osoby z niedowagą przybierają na wadze, a osoby z nadwagą chudną, osiągając optymalną wartość masy ciała. Każdy organizm, posiadający zrównoważony metabolizm, zasadniczo jest w stanie sam wyprodukować w wystarczającej ilości wszystkie hormony niezbędne dla swojej przemiany materii pod warunkiem, że otrzyma wystarczającą ilość wszystkich substancji odżywczych. Zarówno osoby cierpiące na niedowagę, jak i nadwagę z biegiem czasu tracą swe intuicyjne wyczucie właściwego wyboru rodzaju i ilości pożywienia, w związku z czym ich przemiana materii na długi czas schodzi z właściwego toru. Dlatego koniecznie należy, na podstawie indywidualnie sporządzonego szczegółowego planu żywienia, przewidującego początkowo dokładnie określone ilości pożywienia i ograniczony wybór produktów żywnościowych, dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne substancje w sposób celowy, stopniowo ponownie go uwrażliwić i od nowa uruchomić naturalne mechanizmy regulacji.
 
Wypracowane w przeszłości przez dietetyków normy prawidłowego żywienia się nie sprawdzają obecnie. Świat pędzi do przodu, żyjemy coraz szybciej, zmieniły się nasze potrzeby i inny jest rynek żywieniowy!
 
 
Otyłość jest głównym czynnikiem ryzyka w przypadku wielu przewlekłych, zagrażających życiu chorób, takich jak cukrzyca typu 2 i choroby sercowo-naczyniowe (np. udar mózgu, choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie tętnicze, podwyższony poziom cholesterolu w surowicy), a także niektóre nowotwory.
 
Otyłość uważana jest także za przyczynę wielu innych problemów zdrowotnych, wpływających negatywnie na jakość życia człowieka. Dotyczy to m.in. takich schorzeń, jak zmiany zwyrodnieniowe stawowów, zaburzenia oddychania, problemy mięśniowo-szkieletowe, choroby pęcherzyka żółciowego, choroby skóry, niepłodność u kobiet i mężczyzn, powikłania ciążowe (takie, jak cukrzyca ciążowa i stan przedrzucawkowy).
 
Psychologiczne konsekwencje otyłości obejmują zaniżoną samoocenę, stany lękowe oraz depresję. Negatywne nastawienie społeczeństwa wobec osób otyłych może prowadzić do ich dyskryminacji, a także być źródłem wielu uprzedzeń w różnych dziedzinach życia, w tym opiece medycznej i pracy zarobkowej.
 
Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA powstało by udzielać pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniżać ich ryzyko i konsekwencje zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.
 

                                                                                                     ZAPRASZAMY!