TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

ul. Stęszewska 41, Poznań

 

Poradnia Chorób Metabolicznych działa w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest to jedyny typ poradni specjalistycznej, w której istnieje możliwość skorzystania z porad dietetyka odnośnie leczenia nadwagi i otyłości oraz otrzymania program żywienia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zajmujemy się ogromną ilością problemów związanych z nieprawidłowym metabolizmem, a szczególnie nadwagą i otyłością.

Nie lekceważ problemu! Nadwaga i otyłość powodują całą masę problemów zdrowotnych: 

- podwyższony cholesterol i trójglicerydy

- zwiększają ryzyko zachorowania na liczne nowotwory, w tym raka macicy, raka szyjki macicy, raka  jajników, raka piersi, raka okrężnicy, raka odbytnicy i nowotworu gruczołu krokowego

- depresję

- choroby pęcherzyka żółciowego

- zaburzenia ginekologiczne, takie jak niepłodność i nieregularne miesiączkowanie

- choróby serca

- nadciśnienie tętniczego

- stłuszczenie wątroby

- chorobę zwyrodnieniową stawów

- zaburzenia dermatologiczne, takie jak wyprzenia i utrudnione gojenia się ran

- bezdech senny

- udar mózgu

- cukrzycę typu 2

Zapisz się na wizytę i zdiagnozujemy Twój problem. Otyłość brzuszną rozpoznaje się gdy obwód pasa wynosi co najmniej:

- 80 cm u kobiety

- 94 cm u mężczyzny

Jeśli chodzi o diagnostykę nadwagi i otyłości to posługujemy się wynikiem indeksu masy ciała:

- powyżej 25 to nadwaga

- powyżej 30 to otyłość

oraz wynikami pomiaru parametrów antropometrycznych uzyskanymi przy pomocy naszego analizatora tkankowego TANITA SC 240 MA.

Zdefiniowanie problemu to pierwszy etap. Proces ten składa się z części medycznej prowadzonej przez lek. med. Jarosława Opielę, w której określamy ewentualne medyczne przyczyny i medyczne następstwa nadwagi i otyłości. Druga część to część żywieniowa przeprowadzana przez dietetyka mgr Małgorzatę Mrowińską, która skupia się na wywiadzie żywieniowym i analizie potencjalnych błędów żywieniowych.

Po postawieniu diagnozy przystępujemy do sporządzenia indywidualnego program żywienia dla każdego pacjenta opartego na prawidłowej kaloryczności pokarmów i uwzględnieniu dodatkowych problemów medycznych (np. cukrzyca, niewydolność nerek, dna moczanowa czy kamica).

Oceniamy efektywność program w odstępach początkowo dwu, a potem czterotygodniowych, by za każdym razem ocenić stopień współdziałania, ewentualne trudności i błędy żywieniowe oraz upewnić się, że szybkość utraty masy ciała jest odpowiednia. Nie interesuje nas osiągnięcie spektakularnych wyników za 4 czy 6 tygodni, a wyniki po roku, dwóch i pięciu. Chcemy by Państwo tracili nadmiar tkanki tłuszczowej, a nie białko czy wodę z organizmu. Chcemy zapobiegać rozstępom skórnym i innym negatywnym skutkom znacznych wahań masy ciała organizmu.

Postaraj się o skierowanie do Poradni Metabolicznej i zacznij działać z nami!

Harmonogram:

PONIEDZIAŁEK    14:00 - 18:00   

WTOREK               8:00 - 12:00

ŚRODA                 11:00 - 15:00