TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

ul. Stęszewska 41, Poznań

lek. med. KATARZYNA WERREBROUCK-KLIMCZAK

lek. med. GABRIEL BROMIŃSKI

lek. med. ŁUKASZ WOJNAR

 

UROLOG

jest odpowiedzialny za leczenie chorób i wad narządów układu moczowego i narządów płciowych męskich zarówno u pacjentów dorosłych jak i dzieci. Przeprowadza on badania urologiczne, diagnostyczne próby czynnościowe układu moczowego, w razie potrzeby pobiera materiał biologiczny do badań diagnostycznych. Może także wykonywać punkcje i biopsje różnych narządów. Po zdiagnozowaniu choroby, nadzoruje cały proces leczenia u chorego, a także odpowiada za rehabilitację pooperacyjną.

UROLOG przeprowadza zabiegi chirurgiczne związane z chorobami układu moczowego i płciowego, jak np. nowotwory, torbiele, zmiany powstałe na skutek urazów lub wad rozwojowych, operacje rekonstrukcyjne, wycinanie i przeszczep nerki. W zakresie urologii onkologicznej zajmuje się leczeniem pacjentów, u których stwierdzono nowotwory łagodne lub stany przedrakowe.

UROLOG może również konsultować pacjentów z zaburzeniami płodności, chorobami o podłożu hormonalnym oraz chorobami wenerycznymi.

Specjalista urolog lek. med. ŁUKASZ WOJNAR jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Pracuje w Klinice Urologi i Onkologii Urologicznej w Poznaniu. Jest autorem i współautorem prac oraz prezentacji naukowych z dziedziny urologii. Lek. med. ŁUKASZ WOJNAR jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Posiada doświadczenie w leczeniu chorób układu moczowego m.in kamicy nerek i moczowodu, przerostu łagodnego stercza, zaburzeń wzwodu oraz chorób nowotworowych układu moczowego.